تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

واکنش گوگل به نفوذ هرزنامه ها در نتایج جستجو

0
امتیاز دهید

گوگل به انتقادات تند مطرح شده در زمینه کیفیت پایین نتایج جستجو و انبوه هرزنامه های ارسالی با استفاده از سرویس های این شرکت واکنش نشان داد.

گوگل که در برابر این انتقادات منطقی چاره ای جز تسلیم نداشته، تایید کرده که هرزنامه نویسان با دستکاری نتایج جستجوی گوگل سعی می کنند در صفحات ابتدایی ظاهر شوند و نتیجه این امر کاهش کیفیت نتایج به نمایش درآمده برای کاربران است، اما این شرکت در تلاش است تا جلوی این سوءاستفاده ها را بگیرد.

البته گوگل کاهش کیفیت عملکرد جستجوگر خود را رد کرده و ادعا کرده وضعیت آن در یک دهه اخیر همیشه در حال بهبود بوده است. این در حالی است که در یک سال اخیر تعداد نتایج آلوده به هرزنامه نتایج گوگل در بسیاری از زبان ها و از جمله انگلیسی و فارسی در حال افزایش بوده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  آموزش بهینه سازی سایت ( قسمت دوم )

به گزارش فارس به نقل از وی تری، یک مشکل دیگر افزایش تعداد سایت هایی است که اطلاعات اندک و سطحی در مورد موضوعات مختلف مطرح می کنند و سعی دارند بدین وسیله رتبه خود را ارتقا بخشند.

گوگل قول داده این سایت ها را نیز در جستجوگر خود شناسایی کرده و چندان مورد توجه قرار ندهد. البته با پیچیده تر شدن تکنیک های سوءاستفاده به نظر می رسد گوگل کار چندان ساده ای را هم پیش رو نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری فارسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.