تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

وب سایت هایی که از https استفاده می کنند رانکینگ بهتری در گوگل کسب می کنند

0
امتیاز دهید

غول اینترنتی گوگل اولین بار در آگوست ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد که وب سایت هایی که از https استفاده نمی کنند در نتایج جستجو رتبه پایین تری خواهند داشت.
اکنون دیگر همه می دانند که گوگل برای رمز گذاری اطلاعات ارزش بالایی قائل است. که این موضوع را می توان در لایه امنی که در سرویس جی میل خود ارائه کرده است مشاهده کرد.در ماه جوئن سال ۲۰۱۴ گوگل از کد های مرورگر کروم پرده برداری کرد تا کاربران بتوانند با استفاده از آن پیام های خود را رمز گذاری و رمز گشایی کنند یا اینکه آنها را با استفاده از OpenPGP به صورت دیجیتالی امضا کنند.
در همین حال گوگل بخش جدیدی به نام گزارش شفافیت اضافه کرده است که با استفاده از آن کاربران متوجه می شوند وقتی که اطلاعات خود را از طریق جی میل ارسال می کنند در تبادل با دیگر سرویس ها چقدر از این اطلاعات به صورت رمز گذاری شده ارسال و دریافت می شود.
می توان گفت که گوگل در زمینه رمز گذاری اطلاعات در اینترنت پیشرو است و دیگران را هم به این سمت فرا می خواند و حتی کمی هم آنها را هل می دهد! حتی شرکت های اینترنتی که مستقل از گوگل عمل می کنند نیز در این جهت گام برداشته اند و به گونه ای خود را با گوگل هماهنگ کرده اند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  دوازده قدم تا : طراحی قالب سایت شخصی( رزومه ) در فتوشاپ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.