تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

وزیر ارتباطات: براساس برنامه‌ صد روزه قصد داریم سرعت اینترنت را دو برابر کنیم

0
امتیاز دهید

9354_orig

در یک ماه گذشته تلاش کردیم که ۲۰ گیگابایت در بخش بین‌الملل و ۱۵ گیگابایت در بخش داخلی پهنای باند را افزایش دهیم زیرا پهنای باند در کشور ۷۲ گیگابایت بود و باید این رقم افزایش پیدا کند.

براساس برنامه‌ صد روزه ما قصد داریم سرعت اینترنت را به دو برابر برسانیم و افزایش پهنای باند اولین قدم در این راه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند در کشور خبر داد.

محمود واعظی در حاشیه نشست امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به سرعت اینترنت گفت: در یک ماه گذشته تلاش کردیم که ۲۰ گیگابایت در بخش بین‌الملل و ۱۵ گیگابایت در بخش داخلی پهنای باند را افزایش دهیم زیرا پهنای باند در کشور ۷۲ گیگابایت بود و باید این رقم افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: براساس برنامه‌ صد روزه ما قصد داریم سرعت اینترنت را به دو برابر برسانیم و افزایش پهنای باند اولین قدم در این راه است.

وی با تأکید بر لزوم افزایش زیرساخت‌ها گفت: باید در بحث اینترنت بعضی زیرساخت‌ها نیز افزایش پیدا کند و گسترش یابد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  توسعه اقتصاد با سرعت اینترنت چه رابطه ای دارند؟!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به سؤالی درباره حضور اعضای کابینه دولت در فیس بوک گفت: کمیته‌ای در ریاست جمهوری برای بررسی حضور اعضای کابینه در فیس بوک  تشکیل شده اما من باید بگویم که خود من و خانم امین‌زاده صفحه‌ای در فیس بوک نداریم هر چند که بدون اطلاع ما صفحه‌ای در فیس بوک راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: کمیته‌ای که در ریاست جمهوری تشکیل شده با کمیته فیلترینگ متفاوت است و کمیته‌ای که در ریاست جمهوری تشکیل شده مسئول پیگیری بحث حضور اعضای هیات دولت در فیس بوک است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره پرداخت هزینه‌های تلفن همراه و ثابت گفت: مردم باید براساس آنچه قانون است و مشخص شده هزینه‌ها را پرداخت کنند اما یک مشکلی که در این میان وجود دارد این است که مردم بعضاً تصور می‌کنند که بعضی خدماتی که برای آن‌ها پیامک می‌شود رایگان است و آن خدمات را قبول می‌کنند اما نمی‌دانند که هزینه دارد. باید این مساله مورد بررسی و دقت قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.