تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

"ویندوز ۷" ایمن ترین سیستم عامل مایکروسافت

0
امتیاز دهید

ویندوز 7

تحقیقات جدید شرکت مایکروسافت نشان می‌دهد سیستم عامل ویندوز ۷ نسبت به ویندوز XP در برابر آلودگی‌ها و ویروس‌ها چهار تا پنج برابر از آسیب پذیری کمتری برخوردار است.

این ویژگی یافته جدید شرکت مایکروسافت در گزارش جدید امنیتی این شرکت عنوان شده است که در آن با جزئیاتی بالا به میزان آسیب پذیری‌ها و نقاط ضعف این نرم افزار‌ها، خلل‌های امنیتی، عملکرد و مقابله با ویروس‌ها اشاره شده است.

به طور کلی در این بررسی آشکار شده است که میزان آلودگی سیستمهای عامل جدید‌تر مایکروسافت با در نظر گرفتن آخرین بسته‌های تکمیلی نسبت به نمونه‌های قدیمی‌تر این سیستمهای عامل بسیار کمتر است و از این رو ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R۲ از نظر قدرت امنیتی در بالا‌ترین درجه ممکن قرار گرفتند.

با توجه به گزارشهای به ثبت رسیده از هزار رایانه آلوده، مایکروسافت دریافت که سیستم عامل ۶۴ بیتی ویندوز ۷ نسبت به نسخه ۳۲ بیتی آن از آلودگی کمتری در میان این هزار رایانه برخوردار است، به طوریکه تعداد رایانه‌های آلوده با ویندوز ۶۴ بیتی تقریبا سه رایانه و در نسخه ۳۲ بیتی تقریبا چهار رایانه از هزار رایانه تخمین زده شده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  نحوه جستجوی یک فایل با پسوند خاص در ۴shared

این در حالی است که تعداد آلودگی‌های رایانه‌های تحت ویندوز XP SP۳ در حدود ۱۶ در هزار و ویندوز XP SP۲ در حدود ۱۹ رایانه در هزار رایانه تخمین زده شده است و به گفته مایکروسافت، این به آن معنی است که ویندوز ۷ نسبت به ویندوز XP در حدود چهار تا پنج برابر ایمن‌تر است.

میزان آلودگی ویندوز ویستا نیز نسبت به ویندوز XP تا حد قابل توجهی پایین‌تر است اما نسبت به ویندوز هفت دو برابر ضعیف‌تر عمل می‌کند.

بر اساس گزارش ZDnet، گزارش مایکروسافت نشان می‌دهد حفره‌های امنیتی در برنامه‌های جانبی نسبت به حفره‌های امنیتی موجود در سیستمهای عامل و یا مرورگر‌ها بیشترین آمار سال گذشته را به خود اختصاص داده‌اند.

با این همه میزان حفره‌های امنیتی در برنامه‌های جانبی از سال ۲۰۰۹ تا کنون در حدود ۲۲. ۲ درصد کاهش یافته است اما در مقابل میزان سوء استفاده از آسیب پذیری‌های برنامه‌های جاوا طی سال گذشته تا اندازه‌ای قابل توجه افزایش پیدا کرده است.

مرجع : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.