تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

پاسخگو بودن کابل مسی به نیاز پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه

0
امتیاز دهید

پاسخگو بودن کابل مسی به نیاز پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه

مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: کشور برای توسعه فیبر نوری به اپراتور جدیدی نیاز ندارد و مخابرات می‌تواند این کار را انجام دهد.
داوود زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تمام سرویس‌های فعلی را می‌توانیم برروی شبکه‌ی کابل مسی هم ارائه دهیم، ولی بین مراکز برای سرعت بالا از فیبر نوری استفاده می‌کنیم.


وی با بیان اینکه براساس پروانه، شبکه کابل در اختیار مخابرات است و می‌تواند هر نوع تغییری در آن ایجاد کند، اظهار کرد: مخابرات ایران در حال حاضر پروژه‌های پایلوت فیبر نوری را اجرا می‌کند و در توسعه فیبر نوری به شدت فعال بوده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  غیرفعال کردن قابلیت Scan and Fix در ویندوز ۷

زارعیان درباره نیاز کاربران به دسترسی اینترنت پرسرعت تاکید کرد: مخابرات از طریق سیم مسی نیز می‌تواند نیازهای مشترکان را با پهنای باند حداکثر ۲ مگابیت برثانیه برطرف کند اما از طریق فیبر نوری نیز امکان ارائه سرویس وجود دارد.
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: سرمایه‌گذاری کلانی از سوی شرکت مخابرات ایران در بحث شبکه فیبر نوری انجام گرفته است.
وی گفت: اگر ADSL به روستاها برده شود و این شبکه‌ها توسعه یابند، بسیاری از مشکلات برطرف شده و به توسعه اقتصادی منجر می‌شود.
منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.