تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

پهنای باند اینترنت کشور ۵ برابر می شود

0
امتیاز دهید

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهورگفت : پهنای باند اینترنتی کشور تا پایان سال جاری ۵ برابر پهنای باند کنونی و ۱۰ برابر در سال ۱۳۹۰ خواهد شد.

احمد بزرگیان در حاشیه اختتامیه هشتمین جشنواره و همایش ملی نظام پیشنهادها که عصر دیروز در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد گفت: هم‌اکنون کل پهنای باند کشور ۵۰ گیگابایت بر ثانیه است که این مقدار در پایان امسال به ۵ برابر فعلی و ۱۰ برابر ابتدای سال ۸۹ افزایش می یابد.
وی گفت: طبق برنامه پنجم موظفیم که ۷۰ درصد خدماتی که قابلیت الکترونیکی دارند را به صورت الکترونیکی ارائه کنیم و نیز ۱۰۰درصد مردم باید دارای پرونده سلامت الکترونیکی و دارای کارت هوشمند باشند.
وی افزود: براساس برنامه پنجم توسعه ۲۰ درصد تجارت داخلی و ۳۰ درصد تجارت بین المللی کشور باید در فضای مجازی و به صورت اینترنتی و اینترانتی صورت گیرد.
بزرگیان طراحی کارت‏های هوشمند را به گونه ای خواند که قابلیت توسعه داشته و می توان به وسیله کیتی که برروی آنها نصب می شود این کارت‏ها را ارتقا داد.
وی گفت که کارت های هوشمند ملی فعلی ۴ تا ۵ خدمت الکترونیک را دارد و قابلیت افزایش تا ۵۰ خدمت کاملا حاکمیتی را خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  محتوای مجرمانه ی قابل تامل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.