تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

پهنای باند اینترنت کشور ۵ برابر می شود

0
امتیاز دهید

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهورگفت : پهنای باند اینترنتی کشور تا پایان سال جاری ۵ برابر پهنای باند کنونی و ۱۰ برابر در سال ۱۳۹۰ خواهد شد.

احمد بزرگیان در حاشیه اختتامیه هشتمین جشنواره و همایش ملی نظام پیشنهادها که عصر دیروز در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد گفت: هم‌اکنون کل پهنای باند کشور ۵۰ گیگابایت بر ثانیه است که این مقدار در پایان امسال به ۵ برابر فعلی و ۱۰ برابر ابتدای سال ۸۹ افزایش می یابد.
وی گفت: طبق برنامه پنجم موظفیم که ۷۰ درصد خدماتی که قابلیت الکترونیکی دارند را به صورت الکترونیکی ارائه کنیم و نیز ۱۰۰درصد مردم باید دارای پرونده سلامت الکترونیکی و دارای کارت هوشمند باشند.
وی افزود: براساس برنامه پنجم توسعه ۲۰ درصد تجارت داخلی و ۳۰ درصد تجارت بین المللی کشور باید در فضای مجازی و به صورت اینترنتی و اینترانتی صورت گیرد.
بزرگیان طراحی کارت‏های هوشمند را به گونه ای خواند که قابلیت توسعه داشته و می توان به وسیله کیتی که برروی آنها نصب می شود این کارت‏ها را ارتقا داد.
وی گفت که کارت های هوشمند ملی فعلی ۴ تا ۵ خدمت الکترونیک را دارد و قابلیت افزایش تا ۵۰ خدمت کاملا حاکمیتی را خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  محبوبیت اپل با محصولات گران قیمت خود در بازار کاهش یافته است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.