تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

چرا اپل محصولات خود را در چین می سازد؟

0
امتیاز دهید

چرا اپل محصولات خود را در چین می سازد؟

شاید بارها در پشت iDevice های خود جمله Designed by Apple in California, assembled in China را مشاهده کرده اید و با خود گفته اید چرا اپل محصولات خود را در آمریکا تولید نمی کند؟ اکنون در گزارش های اخیر NewYork Times به این سوال کاملا جواب داده شده است که به آن می پردازیم.
اگر به یاد داشته باشید در مهمانی که اوباما، رئیس جمهور آمریکا، استیو جابز و دیگر مدیران ارشد تکنولوژی را برای شام دعوت کرده بود، این سوال از استیو جابز پرسیده شد که چرا اپل محصولات خود را در ایالات متحده ساخته و مونتاژ نمی کند؟

این مسئله به زمانی بر میگردد که که آیفون ۲g های اولیه به راحتی خراش برمی داشت و استیو جابز از این بابت نگران بود، چرا که در این آیفون ها به جای استفاده از Glass از پلاستیک استفاده میشده و به طور حتم مردم در جیب خود اشیاء فلزی مانند کلید حمل می کنند که در نهایت باعث خراشیدگی صفحه نمایش آیفون میشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  آموزش بهینه سازی سایت – چگالی کلمه کلیدی – قسمت هفدهم

سر انجام اپل دستور ساخت صفحه نمایش ها را به چین واگذار کرد که خواستار تعداد زیادی صفحه نمایش برای آیفون ۲G بود تا عرضه آن به عقب نیفتد. بعد از این دستور، بلافاصله ۸۰۰۰ کارگر مشغول به کار شدند، که سرانجام طی ۹۶ ساعت توانستند ۱۰,۰۰۰ صفحه نمایش با جنس Glass برای آیفون تولید کنند، مدیران اپل که از این سرعت و انعطاف پذیری کارگران چینی متحیر شده بودند، تصمیماتی جدید راجع به تولید محصولات خود گرفتند.
علاوه بر این، نیروی کار ارزان در چین یکی از دلایل این تصمیم اپل می باشد. اکنون Foxconn و Pegatron دو کارخانه مهم در چین است که محصولات اپل را مونتاژ می کنند.
منبع: انجمن تخصصی آیفون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.