تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

چرا کسی از اپرا استفاده نمی کنه؟

0
امتیاز دهید

اول جا داره اشاره کنیم اپرا در اینجا منظور مرورگر اپرا هست. بله، ما یه مرورگر خیلی خوب، کامل و سریع به نام اپرا داریم.

اما سوالی که پیش میاد اینه که وقتی یک مرورگر از بسیاری از لحاظ ها خوب هست و شاید بهترین پس چرا انقدر کاربران آن کم هستند و می شود گفت کسی از اپرا استفاده نمی کنه؟

ابتدا نگاهی می ندازیم به نموداری از درصد استفاده کاربران از مرورگرها در طی چند سال اخیر:

همونطور که در نمودار می بینید مرورگرهای فایرفاکس و کروم به سرعت در حال رشد هستند در حالی که اپرا تقریبا یک خط رو در طی این سال ها دنبال کرده.

مرورگر اپرا می تونه نمونه خوبی برای آنالیز باشه که چرا یک محصول خوب و قوی با استقبال خوب روبرو نمی شه. در ادامه سعی می کنیم به بعضی از نکات اشاره کنیم:

اپرا فاقد یک برند است

کروم سریعترین و ساده ترین مرورگر است. این ۲ نکته ای هست که همواره گوگل در تبلیغاتش به آن اشاره می کند. اما فایرفاکس؟ قابلیت شخصی شدن بسیار بالا. اگر شما می خواهید مرورگرتان همانطوری شود که شما می خواهید احتمالا گزینه اول شما فایرفاکس هست.

اما دیگر مرورگرها ؟ اینترنت اکسپلورر، سافاری و اپرا.

دو مرورگر اینترنت اکسپلورر و سافاری با توجه به پیشفرض سیستم عامل هاشون سعی خاصی در این زمینه انجام نداده اند.

اپرا معمولا تا به امروز تمامی موارد رو تبلیغ کرده: سرعت، امنیت، امکانات زیاد و …

پیشنهاد می کنیم بخوانید  پی بردن به IP خودتان در اینترنت از طریق «گوگل»

می شه نتیجه گرفت شما برای موفقیت نیاز به این دارید که در یک قابلیت بهترین باشید و آن بهترین را در ذهن کاربر قرار دهید. بطور مثال : ” سرعت “. به نوعی می توان گفت نام مرورگر کروم با سرعت پیوند خورده است، چیزی که در ذهن باقی می ماند.

نبود یک شرکت معتبر

دیگر مرورگرها به جامعه و شرکت های بزرگی وابسته هستند مانند گوگل، مایکروسافت و اپل. موزیلا هم به عنوان نمادی از اپن سورس و جامعه آن هست که خود قدرت بسیار بالای محسوب می شود. اما در موارد در اپرا دیده نمی شود.

اپرا، آمریکایی نیست!

بله. اپرا شرکتی در نروژ هست. امروزه تقریبا بیشتر شرکت های معروف دنیا در آمریکا قرار دارند. کافیست سعی کنید اسم ۵ شرکت معروف در حوزه اینترنت را که در اروپا و یا دیگر جاهای دنیا به جز آمریکا هستند را نام ببرید!

وجود قابلیت های زیاد

درست ارائه کردن امکانات مهمتر از تعداد امکانات می باشد.

اپرا همواره امکانات زیادی را در مرورگر خود قرار داده است. به عنوان یک کاربر مثلا من نمی خواهم با مرورگرم ایمیل هام رو ( به صورت POP3 ) چک کنم و خیلی موارد دیگه.

زیاد بودن قابلیت ها باعث زیاد شدن گزینه ها و در نتیجه ترس کاربر و فرار از محصول می شود.

به نظر شما دیگر چه مواردی باعث شده است تا کسی از اپرا استفاده نکند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.