تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

چگونه سایت‌های تبلیغاتی را از نتایج جستجوی گوگل حذف کنیم

1
امتیاز دهید

Chrome-Firefox-InternetExplorer

تمام کاربران اینترنت از موتورهای جستجو برای یافتن مطالب دلخواه خود بهره می‌گیرند اما امروزه شاهد آن هستیم که جستجوهایی که در موتورهای مختلف (از جمله گوگل) انجام می‌دهیم،  لبریز از نتایج اسپم و تبلیغاتی هستند که در واقع فاقد محتویات مورد نظر می‌باشند. هدف این سایت‌ها صرفاً تبلیغات است و برای اینکه رتبه‌ی بالایی در نتایج جستجوی گوگل داشته باشند، گوگل را فریب می‌دهند تا بعنوان اولین نتایج ظاهر شوند اما این نتایج ظاهری بوده و به هیچ‌وجه ما را به نتیجه مطلوبی که از جستجوی گوگل انتظار داشتیم نمی‌رسانند.

برای مثال به جستجوی زیر که برای یافتن «جزوه کارشناسی ارشد کامپیوتر» انجام شده است دقت کنید. ۵۰% از نتایج صفحه اول جستجوی گوگل را سایت‌های تبلیغاتی تشکیل می‌دهند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  اینترنت ملی دلیل کندی اینترنت است؟

google11

استفاده از عملگرهای جستجو در گوگل

افرادی که دانش کافی از روش‌های جستجو در گوگل دارند می‌دانند که می‌توان نتایج سایت‌‌های نامطلوب را از جستجوی گوگل حذف کرد؛ برای مثال اگر بدانیم این سایت‌های نامطلوب x.com و y.com هستند، می‌توان در هنگام جستجو به دنبال «فلان موضوع» چنین نوشت:

فلان موضوع -site:x.com -site:y.com

اما این کار دو مشکل عمده دارد:

 1. ندانستن آدرس تمام این سایت‌های نامطلوب و تبلیغاتی،
 2. طولانی شدن عبارت جستجو (زیرا گوگل محدودیتی در مورد طول عبارت مورد جستجو دارد).

البته این باعث نمی‌شود که ناامید شویم زیرا گوگل، سرویس بسیار خوبی به نام «موتور جستجوی سفارشی» یا custom search engine دارد که می‌توان از آن برای حل این مشکل استفاده کرد.

 

1 نظر
 1. mojtaba می گوید

  سلام
  من شما را با نام:آموزش های نوین آی تی
  لینک کردم .
  http://Www.FalahDL.Gigfa.Com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.