تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

گوگل اپلیکیشن ها و توسعه دهندگان مختلف را از پلی استور حذف می کند

0
امتیاز دهید

این غول تکنولوژی ادعا می کند که برای این اقدام،با استفاده از یادگیری ماشین برای شناسایی برنامه های بد با شناسه هایی مانند جعل هویت، محتوای نامناسب و نرم افزارهای مخرب را مورد استفاده قرار داده است تا بیش از ۷۰۰،۰۰۰ برنامه و ۱۰۰۰۰۰ توسعه دهنده در سال ۲۰۱۷ را ریشه کن کند که ۷۰ درصد بیشتر از سال قبل است.

طبق ادعای یک بلاگ متعلق به گوگل،در حقیقت، ۹۹ درصد از برنامه هایی با محتوای مخرب شناسایی شده و حذف شده اند، قبل از اینکه کسی بتواند آنها را نصب کند.

جعل هویت

گوگل، در وبلاگ توسعه دهندگان خود، اعلام می کند که افراد متقلب و یا ‘copycats’ رایج ترین علامت قرمز برای حذف برنامه ها از گوگل پلی هستند.

تنها در سال ۲۰۱۷، گوگل، ۲۵۰ هزار برنامه را که جعلی عناوین بزرگ شده بودند، حذف کرد.

افراد متقلب انجام این عمل را از طریق روش های فریبنده مانند کاراکترهای Unicode گیج کننده یا پنهان کردن آثار جعلی برنامه در یک مکان متفاوتانجام دادند.

محتوای نامناسب

به مانند هر پلتفرم عمومی Safe For Work، مانند Google Play، به هیچ گونه محتوای نامناسب اجازه نشر نمی دهد.

محتوای نامناسب با توجه به تعریف شرکت شامل پورنوگرافی، خشونت شدید، فعالیت های غیرقانونی و نفرت است.

گوگل ادعا می کند که مدل های یادگیری ماشین های پیشرفته آن به سرعت از طریق ارسال برنامه ها کمک می کند و آنها را برای محتوای نامناسب پرچم می کند.

بازرسان انسانی سپس به صحنه می روند و به این ترتیب و با این الگوریتم، ده ها هزار برنامه در سال گذشته حذف می شوند.

بد افزار

و در نهایت، یک پرچم قرمز دیگری برای Google، وجود برنامه های کاربردی مضر (PHAs) است که می تواند باعث آسیب رساندن به کاربران دستگاه شود.

برنامه های درگیر در فیشینگ، تقلب و تروجان ها بخشی از این لیست هستند.

غول تکنولوژی ادعا می کند PHA ها در حال حاضر در حجم کم هستند، اما تحقیق برای حذف آنها به شدت موجب سرمایه گذاری می شود. با راه اندازی Google Play Protect – ویژگی های اسکن گوگل بدافزار در I / O 2017، نصب PHA سالانه موجب کاهش ظاهرا ۵۰ درصدی نسبت به سال قبل می شود.

اندرو آن، مدیر محصول در Google Play گفت:

علیرغم تواناییهای تشخیص جدید و پیشرفته که منجر به ردگیری بالای برنامه های بد و توسعه دهندگان مخرب شده است، ما می دانیم برخی هنوز می توانند فرار کنند و لایه های دفاع ما را فریب دهند. ما این را بسیار جدی می گیریم و به نوآوری هایمان ادامه خواهیم داد.

ما متعهد به ایجاد گوگل بازی فروشگاه امن ترین نرم افزار و نرم افزار در جهان می باشیم.

 

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تکثیر کرم‏گونه فایل‏ها در یک درایو

منبع : Gadgets 360

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.