تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

گوگل با پلاس وان، پاسخ لایک فیسبوک را داد

0
امتیاز دهید

experimental_sm

هرچند سرویس جدید گوگل یک شبکه اجتماعی گسترده مانند فیسبوک نیست که توجه کاربران را زیاد به خود جلب نماید، اما گوگل با معرفی “پلاس وان” به نحوی یک پوشش از شبکه های اجتماعی را بر روی موتور جستجوگر خود کشیده است.

به وضوح مشخص است که پلاس وان گوگل، در پاسخ به گزینه لایک در فیسبوک ارائه می گردد که امروزه تقریباً در تمام صفحات وب مشاهده می شود.

در شروع کار، قابلیت پلاس وان تنها در نتایج جستجوگر به نمایش گذاشته خواهند شد، اما گوگل قصد دارد با توسعه آن، امکان استفاده در بسیاری از بخش های دیگر اینترنت فراهم شود از جمله آنکه مدیران سایت ها بتوانند آنرا به مطالب وب سایت خود اضافه نمایند.

faedu-rank

به گزارش آموزش فارسی، تنها کاری که لازم است انجام دهید در اختیار داشتن یک اکانت گوگل و سپس فعال کردن پلاس وان از طریق این صفحه است.

دوستان شما صفحاتی را که پلاس وان کرده اید خواهند دید و به همین ترتیب شما نیز مواردی که مورد تائید دوستانتان قرار گرفته است را مشاهده خواهید کرد. بدین ترتیب یک گروه از افراد و منابع مطمئن، بهترین نتایج جستجو در گوگل را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. ضمن آنکه این امر در آینده به گوگل برای به نمایش گذاشتن نتایج صحیح و مبارزه با اسپم ها کمک زیادی خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  پرتاب موفقیت‌آمیز موشک «فالکون سنگین» به‌همراه خودروی «روستر» شرکت تسلا

google-+1-button

بنابراین از پس وقتی عبارتی را جستجو می کنید، در بین هزاران نتیجه ارائه شده توسط گوگل، می توانید ببینید دوستان شما کدام سایت ها را پیشنهاد می دهند.

هرچند این ایده جدید نیست و سال گذشته بود که مایکروسافت و فیسبوک طی قراردادی تصمیم گرفتند در کنار نتایج جستجوی بینگ، دکمه های لایک فیسبوک اضافه شود و برعکس جستجو در فیسبوک نیز بر عهده بینگ گذاشته شد.

موفقیت طرح پلاس وان در آن است که گوگل بتواند ارتباط بین پروفایل کاربران را بیشتر از حالت فعلی نماید، شاید چیزی شبیه به فیسبوک، که کار چندان آسانی نخواهد بود و یک بار در پروژه “اورکات” به شکست انجامید.

شاید استراتژی گوگل تغیییر کرده است، وقتی نمی توانی آنها را بخری، آنها را کپی کن

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.