تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

۷ قانون موثر در طراحی و محتوای بهتر وبسایت

0
امتیاز دهید

۷ قانون موثر در طراحی و محتوای بهتر وبسایت

یکی از مهمترین اصول در طراحی وبسایت که خیلی هم موثر است ساده نگه داشتن آن است . این قانون بایستی به تمام جنبه های وبسایت شما از جمله گرافیک و محتوا اعمال شود . با استفاده از نکات زیر شما میتوانید سایتی ساده و زیبا داشته باشید و همچنین از درهم و برهمی آن جلوگیری کنید .

۱ – توجه به ویژگی ها و امکانات سایت :

Site-Features1

توسعه وبسایت از جمله عادات تمامی نویسندگان است و میخواهند ویژگی ها و قابلیت هایی به وبسایت خود بیفزایند اما در بعضی مواقع ویژگی هایی اضافه میکنند که فقط خود شما را راضی میکند اما هیچ اهمیتی برای خوانندگان و مشتریان شما ندارد و این به تلف کردن وقت و پهنای باند کاربر خود می انجامد . پس توجه داشته باشید که قابلیت هایی اضافه کنید که برای کاربران اهمیت ویژه ای داشته باشد .

۲ – امکانات وب خود را به حداقل برسانید تا کاربر به پهنای باند بیشتری احتیاج نداشه باشد :

Bandwidth

پهنای باند کاربر توسط تصاویر و فیلم ها استفاده میشوند پس کمی عاقلانه تر بیاندیشید زیرا مصرف پهنای باند کاربر توسط سایت شما میتواند کاربر را تحریک کند تا از سایت شما دیدن نکند . علاوه بر این از صفحات وب خود به طور منظمی دیدن کنید تا هم بررسی دقیقی داشته باشید و هم اگر لینک های خرابی وجود داشت آنها را تعمیر کنید . حتی اگر مثل بنده دوست دارید کاربران و بازدیدکنندگان از سایت بهتره اطلاعات جامعی درباره ی سایت داشته باشند می توانید اینگونه اطلاعات را فقط در صفحه اول نمایش دهید. مثلاً بنده اطلاعات سایت آموزش فارسی رو که حجمی حدود ۱۵۰ کیلوبایت رو گرفته فقط در صفحه ی اول نمایش دادم.

۳ – به بازدیدکنندگان خود اطلاع رسانی کنید :

Information1

دادن اطلاعاتی که کاربر بتواند آنها را راحتر حضم کند خیلی بهتر است و اطلاعاتی بدهید که کاربر آنها را ادعای شما تلقی نکند بلکه عملکرد شما را نشان بدهد . همچنین دادن اطلاعات دقیق در رابطه با امکانات و محصولات سایت خود کاربر را وادار میکند تا درباره شما بهتر قضاوت کند و این خود موفقیت شما را در آغاز هدف خود میرساند و این پایه ای میشود تا کاربر با شما بیشتر رابطه برقرار کند و مشتری دائمی شما شود .

۴ – سادگی در نوشتن و روشن فکر بودن :

Good-content-development

استفاده ساده از کلمات, به کاربر این اجازه را میدهد تا مطالب را آسانتر درک کند . سعی کنید از کلمات پیچیده کمتر استفاده کنید زیرا این کلمات فقط برای عده ای از مردم قابل درک میباشد . عنوان ساده ی مطلب, بازدیدکننده را تشویق میکند تا مطالب شما را بخواند و همچنین ابهام در نوشتن و بیان میتواند تصویر منفی از سایت شما را ذهن کاربر بگذارد .

پیشنهاد می کنیم بخوانید  آیا زاکربرگ نوه راکفلر است؟+ عکس

۵ – توسعه محتوای خوب :

Simply-write1

تولید محتوای خوب برای وبسایت شما بسیار مهم است زیرا میتواند باعث جذب بیشتر بازدیدکننده به وب شما شود و اگر شما بودجه کافی دارید میتوانید با استخدام بازاریاب برای محصولات خود و تبلیغات و همچنین فارغ التحصیلان روزنامه نگاری که میتوانند مطالب شما را به نحو احسن ویرایش کنند تا بازدیدکننده آنها را بهتر مطالعه کند . همچنین تهیه هدیه و قرعه کشی میتواند کاربران شما را وادار کند تا به طور منظم مطالب شما را پیگیری کنند .

۶ – طراحی منحصر به فرد صفحات وبسایت شما :

Unique-design

صفحات وبسایت شما بایستی به صورت منحصر به فردی طراحی شود و کپی برداری از دیگر سایت ها نباشد . همچنین طراحی به گونه ای باشد که کاربر برای پیدا کردن مطالب سردرگم نشود . طراحی منحصر به فرد وبسایت شما میتواند یک مزیت بزرگ در مقابل رقبا باشد .

۷ – جست و جوی ساده و جهت یابی :

Search

به جز سادگی در محتوا و گرافیک عامل دیگری هم که خیلی باید ساده باشد جست و جوی سریع و آسان اطلاعات است . اگر بازدیدکننده به آسانی به دنبال چیزی که میگردد پیدا نکند به سایت های دیگری میرود زیرا آنها چنان حوصله ای ندارند که بخواهند برای پیدا کردن مطلبی چندین صفحه را پشت سر بگذارند . قابلیت جست و جوی آسان برای بازدیدکننده مزیتی است که کاربر میتواند به راحتی و خیلی سریع در بین صفحات وبسایت شما حرکت کند و این برای کاربر خیلی لذت بخش خواهد بود و همچنین به تکرار بازدیدکنندگان بیشتر می انجامد .

مراحل بالا قطعا به شما کمک خواهد کرد تا اعتبار و رتبه بندی بهتری در موتور جست و جو و همچنین ایجاد اعتماد در خواننده و بازدیدکننده بیشتر پیدا کنید .

در آخر هم بگم از سایت هایی که رنک میفروشن سعی کنید استفاده نکنید. در آینده ی نزدیک نقدی بر اینگونه سایت ها دارم. البته فکر کنم دوستان هم با نظر بنده موافقن.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.