تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

0
امتیاز دهید

از زمانیکه اشکالاتی مانند Spectre and Meltdown به یک دانش عمومی تبدیل شده است، اینتل در حال کار بر روی تولید کدهای به روز شده است که نقاط ضعف را خنثی کرده و پردازنده های خود را امن می کند.

البته پیشرفت در این جبهه نسبتا کند بوده و در بعضی موارد کاملا گیج کننده است.در نتیجه مسائل راه اندازی مجدد چندین بار به روز رسانی شده است و مشخص نشده است که چگونه مایکروسافت و اینتل در هماهنگی کار خود موفق بوده اند.

در حال حاضر، اینتل به مطبوعات می گوید که تکه های Skylake در حال حاضر در دسترس هستند، و اصلاحات دیگر هنوز در مرحله آزمایش قرار دارند.

به طور خلاصه خلاصه: Meltdown و Spectre اصطلاحات مورد استفاده برای ارجاع به سه اشکال و نقص جداگانه است.

Meltdown (معروف به Variant 3) یک عیب کامل برای اینتل در دنیای دسکتاپ x86 است.

ARM دارای مواجهه بسیار محدودی با Meltdown است و هسته های سفارشی اپل که از معماری ARM استفاده می کنند نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند.

Spectre در طیف گسترده ای از ریزپردازنده ها رایج است.Option 1 همچنین CPU های AMD را تحت تاثیر قرار می دهد، اما به نظر نمی رسد که در نگرانی های مربوط به عملکرد آن دخیل باشد.

AMD معتقد است که Variant 2 تهدیدی برای پردازنده های خود نیست، اما همچنان در راه اندازی و ایجاد راه حل ها برای برطرف کردن این مشکل می کوشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  امکان دانلود ویندوز ۸ نسخه اولیه ۷۸۵۰ در اینترنت

تکه های میکروتیک امروز برای Skylake منتشر شده است، تکه های Variant 2، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

Microcode

به طور کامل روشن نیست که چرا ما اصلاحاتی را برای Skylake به تنهایی می بینیم، زمانی که Kaby Lake به نوعی به روز رسانی کوچک Skylake تا آنجا که هسته مربوط به معماری است.

با این حال، اینتل در حال پیشرفت در زمینه راه حل های تخصصی است

این کمپانی اعلام کرد :

در اوایل این هفته ما به روز رسانی میکروکدیا تولید برای چندین سیستم عامل مبتنی بر Skylake را برای مشتریان و شرکای صنعتی ما انجام دادیم و انتظار میرود که در روزهای آتی نیز برای فرمهای بیشتری از آن استفاده کنیم.ما همچنان به انتشار بهروزرسانی ریزپردازنده های بتا ادامه می دهیم تا مشتریان و همکاران بتوانند آزمایش های گسترده ای را قبل از انتقال آنها به تولید انجام دهند.

اینتل قبلا اعلام کرده است که پردازنده های ۱۰nm آینده خود دارای اصلاحات کاهشی در سیلیکون هستند.

روشن نیست که آیا اینتل یک رفع اشکال برای Variant 2 برای سیستم های Ivy Bridge و Sandy Bridge ارائه خواهد کرد.

ما شایعاتی شنیده ایم که تاثیر عملکرد این اصلاحات در سیستم های قدیمی تر می تواند قابل توجه باشد، اما رسما چیزی ارائه نشده است (حتی بصورت خلاصه)

 

منبع : Extremetech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.