تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

Bada OS 2.0 با کوهی از قابلیت های جدید در راه است

0
امتیاز دهید

شاید این روزها با سر صدای بسیار زیاد سیستم عامل آندروید کمتر کسی پیگیر اخبار سیستم عامل موبایل سامسونگ یعنی BadaOS باشد. اما سامسونگ سرمایه گذاری خوبی را بر روی این سیستم عامل انجام داده و به مرور در حال گسترش آن هست.

در نمایشگاه MWC این شرکت اطلاعاتی در مورد نسخه ۲ این سیستم عامل منتشر کرد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از این قابلیت ها:

– قابلیت مالتی تسک پیشرفته. بوسیله این قابلیت که البته قبلا آنرا در سیستم عامل iOS اپل مشاهده کردیم، برنامه ها قادر هستند در چند دسته از امکانات مالتی تسک استفاده کنند. با استفاده از این روش مصرف باتری کاهش و کارایی سیستم افزایش پیدا می کند.

– گسترش امکانات برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان. از این پس توسعه دهندگان می توانند با زبان هایی مانند جاوا اسکریپت و HTML5 و یا Flash Lite 4 برنامه های خود را آماده کنند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  آموزش کاربردی HTML - مقدمه

– پشتیبانی از استانداردها و قابلیت های بسیار مهمی مانند push messaging ، NFC support و Wi-Fi Direct.

– پشتیبانی مرورگر این سیستم عامل از HTML5.

– بهبود قابلیت های خروجی صدا، پشتیبانی از افکت های سه بعدی و همچنین قابلیت Text-to-speech و Speech-to-text.

در سال ۲۰۱۰ سامسونگ ۵ میلیون دستگاه با این سیستم عامل را به فروش رسانده است و قصد دارد ۲ برابر این عدد را در نیمه اول سال جاری به فروش برساند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید این فایل PDF را مشاهده کنید.

* جالب است بدانید سامسونگ وب سایت فارسی این سیستم عامل را چند وقتی هست تاسیس کرده و حتی در این زمینه اقدام به برگزاری سمینار نیز کرده است. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به این آدرس بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.