تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

اینستاگرام فارسی شد

0
امتیاز دهید

اینستاگرام از دیروز از زبان‌های فارسی و عربی که از راست به چپ نوشته می‌شوند هم پشتیبانی می‌کند.
اینستاگرام تا قبل از این آپدیت از ۳۳ زبان مختلف از جمله رومانیایی و مالایی پشتیبانی می‌کرد و مدت‌ها بود کاربران منتظر اضافه شدن این دو زبان به این برنامه محبوب بودند. اینستاگرام گفته که برای پشتیبانی از این دو زبان که از راست به چپ نوشته می‌شوند، مجبور شده کل برنامه را فرمت و مجددا کد‌نویسی کند.اینستاگرام مدت‌ها است که از زبان‌های کره‌ای، چینی و ژاپنی که از راست به چپ و بالا به پایین نیز خوانده می‌شوند پشتیبانی می‌کند اما تا به‌امروز از زبان‌هایی که به‌طور انحصاری از راست به چپ نوشته می‌شوند پشتیبانی نکرده بود.

البته اینستاگرام هنوز هم از چند زبان محبوب از جمله آذری و اردو پشتیبانی نمی‌کند با وجود این در آپدیت جدید خود سعی کرده از زبان‌هایی که مردم خاورمیانه استفاده می‌کنند پشتیبانی کند.البته این زبان‌های جدید فعلا تنها در نسخه اندرویدی این اپلیکیشن پشتیبانی می‌شوند و دلیل اینکه ابتدا سیستم‌عامل اندروید از این دو زبان پشتیبانی می‌کند این است که بیش از ۷۰ درصد مردم ساکن خاورمیانه از دیوایس‌های اندرویدی استفاده می‌کنند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  ۱۸ مرجع رایگان برای عکس های گوناگون

البته اینستاگرام قول داده به‌زودی پشتیبانی از این دو زبان برای کاربران آی‌اواس را هم فراهم کند. طبق آمار، بیش از ۶۰ میلیون کاربر اینستاگرام در خاورمیانه زندگی می‌کنند. اینستاگرام در پست وبلاگی خود نوشت:

«امیدواریم با این آپدیت جدید مردم سراسر دنیا با سهولت بیشتری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.