تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

 ۱۰ مدل کسب درآمد اپلیکیشن ها

0
امتیاز دهید

۱- مدل پرداخت –خرید اپلیکیشن(Pay Model)

کاربر هنگام ورود به مارکت های اپلیکیشن بر طبق قیمت گذاری که شما به عنوان صاحب اپلیکیشن قرار داده اید قبل از استفاده باید هزینه را درون برنامه پرداخت نماید. برنامه مورد نظر چه یک بازی باشد چه یک برنامه کاربردی، می شود با قرار دادن قیمتی مناسب کاربر را برای استفاده از آن ترغیب کرد.

 

۲- مدل فری میوم (Freemium Model)

این عبارت در سال ۲۰۰۶ توسط جارید لوکین ابداع شد، بهترین مدل درآمدی می باشد، بدین صورت که کاربر یکسری امکانات و فیچرها را به صورت رایگان دریافت می کند و بابت امکانات و قابلیت های بیشتر باید هزینه ای را پرداخت کند.این مدل درآمدی را می توان به عنوان یک ابزار بازاریابی خوب محسوب کرد.

 

۳- مدل پِیمیوم (Paymium Model )

ترکیبی از مدل فری میوم و پرداخت است که در این مدل مشتری از همان ابتدا باید هزینه اَپ را پرداخت کند و در صورتی که قصد ارتقا و دسترسی به امکانات و قابلیت های بیشتر را داشته باشد باز باید هزینه ای مازاد پرداخت نماید.

مدل پرداختی یا پی‌میوم برای زمانی که ارزش اپ بر اساس محتواست بسیار مناسب است.اپلیکیشن برای مشتریان منافع روشن و واضحی دارد بدون اینکه حتما نیاز به دسترسی  ویژگی‌های جدید باشد.در بازی ها این روش بسیار جذاب بوده و کاربران تمایل دارند  برای گرفتن مقام بالاتر یا امکانات اضافی و…. پول واقعی پرداخت نمایند.

 

۴- مدل تبلیغات در اپلیکیشنهای پرمیوم(Advertising on freemium apps)

در این مدل با تبلیغات درون اپلیکیشن هزینه های کمتری از کاربر دریافت میشود که این موجب رضایتمندی بیشتر ایشان می شود. کاربر می تواند با پرداخت هزینه های کمتری از امکانات اپلیکیشن مورد نظر استفاده کند.

لذا در اپلیکیشن و بازی های جدید بعضی از تبلیغات اختیاری بوده و در صورت مشاهده یک دقیقه تبلیغ تخفیف یا امکان خاصی به شما داده می شود و بدون آن شامل تخفیف نمی شوید یا از آن امکان خاص نمی توانید استفاده کنید.

 

۵- مدل تبلیغات(Advertising)

اپلیکیشن ها و بازی های جذاب که کاربران را راحت جذی خود می نمایند می توانند با توجه به حضور کاربران و علاقه شرکت ها برای معرفی در این فضا ها از این پتانسیل صرفاً برای درآمد زایی استفاده کنند.

کاربران رضایتمندی زیادی در استفاده از این اپلیکیشن ها دارند و کشش بیشتری برای ایشان ایجاد می نماید. این تبلیغات می تواند به صورت بنر یا ویدیو باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  گوشی‌های پرحاشیه گوگل!

 

۶- مدل حق عضویت (membership)

دریافت حق عضویت یکی دیگر از روش های کسب درآمد می باشد. در این روش شما به خاطر عضویت از امکانت خاصی بهره مند می شوید و در ازای آن مبلغی را پرداخت می نمایید.اصولا در این اپلیکیشن ها با در اختیار قرار دادن مجانی یک سری امکانات اولیه کاربر را بر استفاده از این اپ مجاب کرده و سپس با قرار دادن امکانات بیشتر و…. ایشان را قانع به پرداخت حق عضویت می کنند.

 

۷- مدل اسپانسر(Partnering with a sponsor)

برنامه های زیادی با جذب حامی مالی مستقیم به این روش کسب درآمد می نمایند. هر چند این روش نیازمند تعامل مناسب و زمان بر برای پیدا کردن اسپانسر می باشد ولی ریسک عدم داشتن درآمد را به شدت کاهش می دهد.

 

۸-  پرداخت خرد

در این روش به ازای میزان استفاده از کاربر مبلغی دریافت می شود.مثلا شما با خرید مقاله یا کتاب از یک اپلیکیشن که به صورت مجانی دانلود کردید با پرداخت خرد به ایشان مواجه می شوید.

 

۹-  پیوند ( affiliate) 

اگر اپلیکیشن ما خاصیت راهنمایی کاربر برای استفاده از یک بستر دیگر را داشته باشد و به عنوان یک رابط بتواند بین کاربران خود و یک اپلیکیشن یا برنامه دیگر اقدام کند می شود از اپلیکیشن مقصد درآمد زایی به دست آورد.

 

۱۰- مدل اشتراک (Subscription Model)

در این مدل کاربر می تواند برای مدت زمان مشخصی از محتوی،خدمات یا تجارب دیگران استفاده کنند. این اشتراک ها می توانند به صورت خود کار تمدید شوندتا زمانی که یک کاربر تصمیم به لغو آن بگیرد.ایجاد محتوی جذاب و ارتقا پیوسته سیستم یا به روز رسانی اپلیکیشن تمایل بیشتری در کاربران برای حضور مداوم و تمدید اشتراک خود ترقیب می نماید.

مانند برنامه های فریمیوم تمرکز بر روی به روز رسانی برای حفظ کاربران می باشد و بهبود تجربه استفاده از اپلیکیشن.برای مدت زمان کوتاهی اجازه تمدید اشتراک به کاربر داده می شود و با پیغام مدت زمان استفاده بدون اشتراک و مزایای به روز رسانی در صورت تمدید اشتراک به ایشان اطلاع داده می شود.

اشتراک را می توان در کنار فریمیوم یا پریمیوم استفاده کرد و این مدل را درکنار یا با ترکیب این مدل ها ارائه داد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.