تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

باج‌افزارها، مهم‌ترین تهدید خدمات ابری در سال ۲۰۱۸

دانشگاه MIT در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که مراکز کوچک‌تر عرضه‌کننده خدمات ابری بسیار آسیب‌پذیر هستند و می‌توانند سازمان‌ها را به دردسر بیاندازند.

0
امتیاز دهید

دانشگاه معتبر MIT در جدیدترین گزارش تحقیقی خود هشدار داده که باج‌افزارها، خدمات پردازش ابری را هدف حملات خود قرار داده‌اند. در حال حاضر، میزان این خطر بگونه‌ای‌ست که باج‌افزارهای مربوط به سرویس‌های ابری، یکی از شش تهدید بزرگ سازمان‌ها برای سال ۲۰۱۸ میلادی محسوب می‌گردند.

به گزارش مجله خبری تکنولوژی روز در حالی که میزان سرمایه‌گذاری سازمان‌های بزرگ برای بهره‌مندی از خدمات کلان داده و سرویس‌های ابری همچنان رو به افزایش است، داده‌های شخصی گسترده‌تر از پیش، در سرورهای این مراکز ذخیره می‌شود و به همین خاطر نیز باج‌افزارها، سرویس‌های پردازش ابری را هدف مناسبی برای تهاجمات خود می‌بینند.

از سوی دیگر، مراکز ارائه‌دهنده خدمات پردازش ابری نیز هدف مناسبی برای حملات باج‌افزارهای گوناگون محسوب می‌شوند، چرا که به صورت ویژه، حجم گسترده‌ای از اطلاعات کاربران و مهم‌تر از آن، دیتای ذی‌قیمت مربوط به سازمان‌های مختلف را در سرورهای خود نگه داشته‌اند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  کلیدهای میانبر مخفی در ویندوز ۷

در حالی که شرکت‌های بزرگ نامدار و قدیمی در حوزه خدمات پردازش ابری از جمله گوگل، آمازون و مایکروسافت، توانسته‌اند با استفاده از سیستم‌های پیشرفته و چندلایه خود، دسترسی هکرها به سرورهای مرکزی را حتی‌الامکان غیرممکن نمایند، اما دانشگاه MIT اخیراً در تازه‌ترین گزارش میدانی خود اعلام نموده است مراکز کوچک‌تر عرضه‌کننده خدمات ابری، بسیار آسیب‌پذیرتر از آن هستند که پیش‌بینی می‌شد.

به نظر کارشناسان، این هشدار، زنگ خطری برای سازمان‌هایی است که با این نوع مراکز در تعاملند، تا با بررسی‌های مجدد و نیز تصمیم‌گیری‌های مناسب، خود را از آسیب‌پذیری‌های احتمالی و البته پرهزینه، در امان نگهدارند.

نکته قابل توجه اینکه، در حال حاضر هکرها و توسعه‌دهندگان باج‌افزارها نیز به هوش مصنوعی روی آورده‌اند و با استفاده از این فناوری می‌کوشند مبتنی بر مدل‌های یادگیری ماشینی، حملات گسترده‌تر و محکم‌تری را انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.