تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

آغاز فعالیت شرکت‌های ایرانی در حوزه حکمرانی داده‌ها

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات، فناوری گفت: هم اکنون شرکت‌های آمازون و گوگل توانسته‌اند سرمایه‌بزرگی از حکمرانی داده ها کسب کنند.

0
4 (80%) 1 vote[s]
وحید احمدی دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات، فناوری در پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات کشور گفت: در نظام غیراطلاعات پشتوانه داده جایگاه بالایی داشته و از اهمیت بالایی برخوردار است. در نگاه سنتی نسبت به داده‌ها مانند دیگر ثروت‌ها و فراورده‌ها به آنها توجه خاصی نداشتیم در حالی که این مساله از اهمیت بالایی برخوردار است.

 احمدی ادامه داد:
در حکمرانی جدید، داده‌ها دارایی‌های راهبردی محسوب می‌شوند و در حلقه‌های زنجیره‌ای به هم متصل هستند. ماباید رویکردمان را تغییر دهیم و به سوی فناوری‌های جدید برویم. حکمرانی داده و ثروت اطلاعات می‌تواند جایگزینی برای سرمایه‌های کنونی کشور باشد.
 هم اکنون شرکت‌های بزرگ خارجی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول هستند از جمله آمازون و گوگل توانسته‌اند سرمایه‌بزرگی از این صنعت کسب کنند.
وی افزود: شرکت‌های فناوری ایرانی نیز به صورت گسترده‌ای وارد بورس شدند و از همین مساله یعنی حکمرانی داده‌ای برای خلق ثروت استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: دولت الکترونیک و حکمرانی داده‌ها از اولویت اصلی فناوری کشور هستند اعتقاد داریم که باید دولت الکترونیک مبتنی بر داده‌های کلان باشد تا در امور مردم در سراسر کشور تسهیل انجام شود.
پیشنهاد می کنیم بخوانید  نمایشگاه CES 2018/ قاب موبایلی که یک "پهپاد سلفی" است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.