تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

احتمال رونق گرفتن مجدد جیلبریک به دلیل لو رفتن کد های اپل

0
امتیاز دهید

یک کاربر به نام “q3hardcore” بخش بزرگی از کد امنیتی iBoot اپل را به GitHub ارسال کرد.

شرکت اپل یک درخواست از بین بردن DMCA صادر کرد اما کد منتشر شده توسط آن کاربر در حال بررسی و اجرا در دنیای گسترده مجازی است.

این مورد می تواند به حملات و آسیب پذیری های جدید برای سیستم عامل iOS منجر شود، اما جیل بریک نیز ممکن است دوباره برگردد.

چارچوب iBoot یک قطعه نرم افزاری پایین در تمام سخت افزار اپل در حال اجرا در iOS است – در دستگاه های دیگر، شما آن را بوت لودر یا BIOS مینامید.

این اولین چیزی است که وقتی تلفن روشن می شود شروع می شود، زیرا بار هسته را برمی دارد و تایید می کند که اپل آن را تولید کرده است.

تلاش برای بوت یک هسته اصلاح شده، بلافاصله یک اخطار به iBoot خواهد داد.اپل این کد را به عنوان یک مدل امنیتی مطلوب به حساب می آورد که ۲۰۰،۰۰۰ دلار برای آسیب پذیری ها ارائه می دهد.

این کد از iOS 9 در حدود ۲۰۱۴ است. با این حال، محققان امنیتی معتقدند که بسیاری از این کد هنوز در iOS 10 فعال است. تعدادی از فایل های کلیدی گم شده اند و در دسترس نیستند، بنابراین نمی توان آن را کامپایل کرد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  پس از ۴ سال درگیری؛ ادوبی فلش و اپل آشتی کردند

با این حال، جاناتان لوین، محقق امنیتی معتقد است که این کد کاملا واقعی است، زیرا آن را با برخی از کد های iBoot که خودش مهندسی معکوس می کند، مطابقت داده است.تلاش سریع اپل برای حذف آن نیز به شدت نشان می دهد که این نشت کد،واقعی بوده است.

این نقص در نسخه های قدیمی تر iBoot توسط هکرها مورد استفاده قرار گرفته است تا امنیت آی فون را به خطر بیندازد، اما کاربران همچنین از آسیب پذیری های جیلبرک نگران هستند.این امر،معادل دسترسی روتر به یک گوشی اندرویدی است.

استفاده اپل از پردازنده Enclave Secure در اپلهای جدیدتر، به طور موثری جامعه جیلبریک را از بین برده است.

زمان و تخصص زیادی برای شناسایی آسیب ها صورت می گیرد و آنها برای سازمان های امنیتی بسیار ارزشمند هستند.

این لو رفتن کد،می تواند باعث تغییرات بسیاری شود.

 

منبع : Extremetech

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.