تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

انحصاری شدن آفیس برای ویندوز ۱۰ تصمیم درستی خواهد بود؟

0
امتیاز دهید

به این شکل تنها کاربران ویندوز ۱۰ قادر خواهند بود از ورژن جدید آفیس استفاده کنند و دیگر کاربران یا باید فکر نرم‌افزار دیگری باشند،یا ویندوز خود را آپگرید کنند.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد مایکروسافت این تصمیم را برای این اتخاذ کرده است که کاربران را ملزم به جابجایی به ویندوز ۱۰ کند.

این تصمیم می‌تواند میزان کاربران ویندوز ۱۰ را به مقدار چشمگیری افزایش دهد ولی همچنین این امکان وجود دارد که این تصمیم منجر به ضرر بزرگی برای مایکروسافت شود.

اکثر کاربرانی که هنوز از ویندوز ۱۰ استفاده نمیکنند کسانی هستند که از نسخه اینترپرایز ویندوز ۷ استفاده میکنند و کاملاً به آن اطمینان دارد و به همین دلایل ،دلیلی برای جابجایی به ویندوز ۱۰ ندارند.

اما اکثریت قریب به اتفاق کاربرانی که علاوه بر استفاده از ویندوز ۷،همچنان با آفیس سر و کار دارند و نیاز به استفاده از برنامه‌های این مجموعه دارند،مجبورند بین دوراهی نقل مکان به ویندوز ۱۰ یا یافتن جایگزینی برای آفیس انتخاب کنند.

برنامه‌های جایگیزینی مثل LiberOffice که جدیداً نسخه جدیدی از آن منتشر شده یا سرویس های آنلاین که از طرف گوگل یا Box ارائه می‌شوند میتوانند انتخاب این دسته از کاربران باشند

به هرشکل مایکروسافت باید بداند که تنها آپشن در دسترس برای کاربران نیست و به همین دلیل،این تصمیم می‌تواند آن‌ها را با ضرر بزرگی روبرو کند.

این تصمیم میتواند تبعاتی مثل مهاجرت مردم از ویندوز به سیستم عامل هایی مثل مک او اس یا لینوکس داشته باشد که در این صورت منجر به از دست دادن تعداد زیادی از کاربران خود خواهد شد.

اگر کاربرانی که از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸٫۱ استفاده میکنند بعنوان جایگزین آفیس به سراغ برنامه‌های متن باز یا سرویس های آنلاین بروند،دیر یا زود این سؤال را از خود خواهند پرسید که چرا باید از محصولات شرکتی استفاده کند که حتی برای کاربران قدیمی خود نیز احترامی قائل نیست؟

 

پیشنهاد می کنیم بخوانید  سقوط بیت کوین ادامه دارد

کاری که مایکروسافت درحال انجام آن است،خسته کردن کاربران و تحریک و تشویق آنان به خروج و ترک ویندوز و نشان دادن راه‌های این خروج است،به همین دلیل این تصمیم می‌تواند منجر به یک شکست تمام‌عیار شود.باید صبر کرد و دید که تبعات این تصمیم،چه زمانی ضربه خود را به مایکروسافت و مدیرانش خواهد زد.

 

منبع : The Inquirer

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.