تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

ایران قربانی اصلی حملات سیسکو نیست

تعداد سوئیچ های آلوده شده سیسکو به ۲۰۰ هزار مورد افزایش یافته است و عدم نصب وصله های به روزرسان بر روی این سخت افزارها مشکلات فعلی را تشدید کرده است.

0
امتیاز دهید

طی روزهای اخیر کاربران اینترنت در برخی کشورهای جهان به علت سوءاستفاده هکرها از یک ضعف امنیتی در نرم افزار اسمارت اینستال سیسکو با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

به گزارش تکنولوژی روز از مهر، این نرم‌افزار بر روی بسیاری از سوئیچ ها و روترهای تولیدی شرکت سیسکو نصب شده و این شرکت در ۲۹ مارس یعنی بیش از یک هفته قبل یک وصله نرم افزاری را برای رفع یک آسیب پذیری در آن عرضه کرده بود، اما بی توجهی بسیاری از مدیران شبکه‌ها به رفع مشکلات مذکور و عدم نصب این وصله باعث شده بود تا حملات هکرها موفقیت آمیز باشد.

بررسی ها نشان می دهد تعداد سوئیچ های آلوده شده سیسکو به ۲۰۰ هزار مورد افزایش یافته است و عدم نصب وصله های به روزرسان بر روی این سخت افزارها مشکلات فعلی را تشدید کرده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  استیو جابز مدیر عامل اپل مرخصی استعلاجی گرفت

مهاجمان با نمایش پرچم آمریکا بر روی برخی رایانه های آسیب دیده از این حملات به انتخابات آمریکا اعتراض کرده اند. هر چند مشخص نیست این ادعا واقعی است یا با هدف گمراه کردن افکار عمومی و عدم شناسایی عامل اصلی حملات مذکور صورت گرفته است.

در مجموع تنها ۳۵۰۰ سوئیچ در ایران به علت حملات یادشده آسیب دیده اند، اما این رقم در آمریکا به حدود ۵۵ هزار سوئیچ و در چین به حدود ۱۴ هزار سوئیچ می رسد. همچنین قربانیانی در میان کشورهای اروپایی و هند هم مشاهده می‌شود.

تحلیل گران می گویند مشخص نیست اگر هکرها به دخالت دیگر کشورها در انتخابات ریاست جمهوری امریکا اعتراض دارند، چرا حملات خود را بر روی روسیه متمرکز نکرده اند که در این زمینه متهم درجه اول محسوب می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.