تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

مراقب Onavo Protect باشید !

0
امتیاز دهید

امنیت، مهمترین نکته در محاسبات، به ویژه در دستگاه های تلفن همراه و اینترنت اشیاست.

در طول چند سال گذشته، استفاده کلی از خدمات VPN افزایش یافته است، و مصرف کنندگان اغلب این برنامه ها را به عنوان راهی برای جلوگیری از هدر رفتن ترافیک خود در نظر می گیرند.

که بسیار هم خوب است،اما سرویس VPN جدید فیس بوک، که در حال حاضر برای دستگاه های iOS راه اندازی شده است، اساسا متفاوت از هر سرویس استاندارد دیگر است.

بر خلاف یک VPN معمولی، Onavo Protect (که فیس بوک که در سال ۲۰۱۳ خریداری کرده است) به صراحت به خود اجازه می دهد که  اطلاعات شما را در اختیار گیرد.

به عنوان بخشی از این فرآیند، Onavo ترافیک داده تلفن همراه خود را جمع آوری می کند.این به ما کمک می کند تا با استفاده از تجزیه و تحلیل استفاده شما از وب سایت ها، برنامه ها و داده ها، خدمات Onavo را بهبود بخشد و کار کنیم.از آنجا که ما بخشی از فیس بوک هستیم، ما همچنین از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات فیس بوک استفاده می کنیم،تا به درک متقابل از محصولات و متقابلا افزایش کیفیت خدمات رسانی به مردم منجر شود.

درمورد پیامدهای این موضوع فکر کنید.به نام ایمنی، فیس بوک می تواند برنامه هایی که استفاده می کنید، وب سایت هایی که بازدید می کنید، و اینکه چگونه این روند با گذشت زمان تغییر می کند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  کدام مرورگر جاسوسی می‌کند؟

اگر یک برنامه جدید بین مردم محبوب شود، فیسبوک بر اساس اطلاعاتی که از دستگاههای کاربر گرفته شده است، درباره آن اطلاعات دارد.آیا به جای ویدیوهای فیسبوک به YouTube نگاه می کنید؟فیسبوک می داند!

این ویژگی در برنامه iOS فیس بوک یکپارچه شده و غیرقابل تغییر است.این برنامه همچنین بیان میکند که سطح امنیت بیشتری را برای تمام ترافیک تلفن همراه شما فراهم می کند.

facebook-vpn-onavo-spyware

Onavo ممکن است به عنوان یک VPN موثر عمل کند و یک لایه امنیتی اضافی را ارائه دهد، اما فیس بوک این کار را با نیت پاک انجام نمی دهد.

Onavo یک تلاش آگاهانه برای جلوگیری از رقابت است.

به طور کلی، کسب و کارها، به سرعت، چیزی را که دیگران کار می کنند، کپی می کنند.اگر IOS ویژگی های جدیدی را که به آن علاقه دارید، گسترش دهد، تمایل دارید گزینه های مشابهی را در Android مشاهده کنید.

اما فیس بوک یک شرکت موفق نیست که تنها کار خود را کپی می کند.فیس بوک در تلاش است تا متوجه شود رقیب بعدی در کجا درحال مطرح کردن خود و درآمد زایی است تا از این راه بتواند جلوی ضررهای احتمالی را بگیرد.این دقیقا به معنای آن است که فیس بوک بخش “حریم خصوصی” بازار را نقض می کند و به وسیله آن،با شرکت های رقیب مقابله می کند ولی هیچ کس متوجه آن نمی شود.

البته باید به فیسبوک بگویم این برنامه کاملا موفقیت آمیز نبود،ما متوجه نقشه و برنامه شما شدیم.

 

منبع : Extremetech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.