تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

نگرانی مقامات امنیتی آمریکا درباره غول های چینی دنیای تکنولوژِی

0
امتیاز دهید

در حال حاضر، چندین شخصیت امنیتی ملی در ایالات متحده هشدار مستقیم داده است که مردم باید از خرید دستگاه های غول های تکنولوژی چینی Huawei و ZTE اجتناب کنند.با این وجود،در این هشدار به هیچ وجه ادعای خاصی درباره خطای مشخصی مطرح نشده است.

این اظهارات در جریان یک جلسه کمیته اطلاعاتی مجلس سنا اعلام شد.این مقامات اطلاعاتی کسانی مثل Chris Wray مدیر عامل FBI و Mike Pompeo مدیر CIA بودند.

Wray گفت که او نگران این است که شرکت هایی مانند Huawei و ZTE به دولت چین وابسته باشند و این کار اشتباهی است که به آنها اجازه داده شود در پست های مخابراتی ایالات متحده به قدرت برسند.

مایکل راجرز، مدیر NSA، خاطرنشان کرد: “شما باید در این شرکت ها خیلی سرسخت به نظر برسید.” تمام شش مقام اطلاعاتی اعلام کرده اند که به مردم پیشنهاد میکنند گوشی های خود را از Huawei یا ZTE خریداری نکنند.

Huawei قبلا دریک بیانیه با این مطلب که تلاش می شود این شرکت به عنوان یک تهدید امنیتی شناخته شود،مخالفت و ناراحتی خود را ابراز کرد.

این بیانیه می گوید که هوآوی تلفن های خود را در بیش از ۱۷۰ کشور به فروش می رساند و “هیچ گونه خطر بیشتری برای امنیت سایبری در مقایسه با هر فروشنده ICT ندارند.” اگر به تازگی به ماجراهای Huawei توجه کرده باشید، احتمالا می دانید که ایالات متحده یکی از کشورهایی است که تلفن هایش فروخته شده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  جایگاه ممتاز اچ‌پی در دنیای محصولات ویندوزی، مایکروسافت در رتبه هشتم

اگر یک نگرانی امنیتی و قانونی درباره این شرکت وجود دارد، چرا واردات آن ممنوع نیست؟

معلوم نیست چرا این شرکت ها به طور خاص موضوع بحث بودند.هیچ کس هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه Huawei یا ZTE در حال انجام عملیات نظارت برای دولت چین با استفاده از تلفن های همراه نیستند را تهیه نکرده است.

بسیاری از شرکت های چینی دیگر نیز در بازار تلفن های ایالات متحده شرکت می کنند.

به عنوان مثال، موتورولا توسط Lenovo متعلق است و OnePlus (یک شرکت تابعه Oppo) در شنزن واقع شده است.حتی سازندگان گوشی های هوشمند مانند اپل گوشی های خود را در کارخانه های چینی در شنژن تولید می کنند.اما مسئولان اطلاعاتی هیچ گونه نگرانی درباره این موارد را ابراز نکرده اند.

اظهارات Wray و دیگران بیشتر برای این است که آن ها به دنبال یک روش “امن تر از عذرخواهی” درمورد لوازم الکترونیکی مصرفی مردم فکر می کنند.

واقعیت این است که چین احتمالا بیشتر به دنبال علم کردن یک رقیب خانگی برای سامسونگ و اپل است تا اینکه بخواهد از مصرف کنندگان آمریکایی جاسوسی کند و دلیل فعالیت های گسترده شرکت های چینی در آمریکا نیز همین مورد است.

باید صبر کرد و دید سرنوشت این کشمکش بین شرکت های چینی و مقامات امنیتی ایالات متحده به کجا خواهد انجامید.

 

منبع : Extremetech

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.