تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

ورود رابط‌های صوتی به فضای کسب‌وکار

رابط‌ها و دستیارهای هوشمند صوتی در حال یافتن مسیر خود برای ورود به عرصه کسب‌وکار و کمک به شرکت‌های مختلف برای انجام امور گوناگون هستند.

0
امتیاز دهید

فرض کنید در یک جلسه کاری هستید و آمازون اکو (یا هر دستگاه هوشمند صوتی دیگر) روی میز قرار گرفته است. ناگهان از طرف یکی از حاضران، سؤالی در مورد میزان فروش در منطقه جنوب شرقی آسیا مطرح می‌شود. به جای بازکردن لپ‌تاپ و رفتن به برنامه اکسل و پیدا کردن اعداد و ارقام، می‌توانید این سؤال را از دستگاه بپرسید تا به راحتی پاسخ شما را بدهد.

به گزارش تکتودی سناریویی که بیان شد، اکنون دیگر روز به روز به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود. البته رابطه‌های صوتی کماکان جایگاه واقعی خود را در عرصه کسب‌وکار پیدا نکرده‌اند. اما پیش‌بینی می‌شود که با افزایش محبوبیت و رواج دستگاه‌های هوشمند و رابط‌هایی مانند آمازون اکو، مردم تلاش خواهند نمود از طریق صدا و صحبت، با کامپیوترها ارتباط برقرار کرده و کارهایشان را از این طریق انجام دهند.

شرکت تکت، یکی از شرکت‌هایی است که ابزار ویژه فروش مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی تولید کرده است که از صدا و حس لامسه افراد استفاده می‌کند.
چانک گاناپاتی، مدیرعامل این شرکت در خصوص محصول شرکت متبوع خود گفت

دستگاه‌های ما در حال تغییر هستند و به مرور می‌توانند تعامل بیشتری با کاربران داشته باشند. مسلماً هیچ‌کس دوست ندارد در گوشی خود از صفحه کلید استفاده کند، اما این موضوع نیازمند وجود رابط‌های صوتی قوی و مناسب است. بنابراین دستگاه‌های هوشمند باید روز به روز بیشتر رشد کنند تا بتوانند به شکلی طبیعی با کاربران ارتباط برقرار نمایند

به نظر کارشناسان بازار، در آینده، رابط‌های سیستم‌های دیجیتال دیگر مبتنی بر ماشین نخواهند بود، بلکه انسان‌محور خواهند شد.
هم‌چنین پیش‌بینی می‌کنند که در آینده رابط‌های طبیعی انسانی برای سیستم‌های دیجیتال ساخته شده و در بخش‌های مختلف کسب‌وکار مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  رفع مشکل هنگ آفیس در ویندوز ۸ به هنگام باز کردن فایل‌ها در حالت حفاظت‌شده

بارزترین نمونه اینکه آمازون باور دارد دستیار صوتی این شرکت در قالب اسپیکرهای هوشمند اکو می‌تواند به عنوان بهترین ابزار برای برگزاری کنفرانس‌های صوتی، رزرو سرویس‌های مختلف، برنامه‌ریزی‌های شغلی و حتی مراودات تجاری با شرکا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.