تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

Clips،محصول جدید گوگل در راه است

0
امتیاز دهید

تمام دوربین های موجود در زندگی تا کنون کاملا تحت کنترل شما بوده اند – شما تصمیم می گیرید فیلم ها چه مدت و چگونه پخش شوند.

دوربین های آینده گوگل، Clips متفاوت است و از یادگیری ماشین(Machine Learning) برای تصمیم گیری در مورد میزان اهمیت موارد مختلف استفاده می کند، سپس فیلم ها را پردازش می کند و یا فیلم را حذف می کند.

گوگل در اکتبر سال ۲۰۱۷ این دستگاه را معرفی کرد، اما هنوز در دسترس قرار نگرفته است.

انتظار می رود که این محصول به زودی به فروش برسد و اکنون گوگل دقیقا مشخص کرده که چگونه باید شبکه عصبی دوربین را تنظیم کرد تا متوجه شود چه لحظه ای اهمیت دارد و چه لحظه ای خیر.

ایده این است که کلیپ ها به طور مداوم اجرا می شوند، اما فقط کلیپ های ویدئویی را که فکر می کند شما به آن علاقه دارید،ذخیره می کند.

همچنین یک دکمه شاتر برای ضبط دستی وجود دارد و دارای سه ساعت عمر باتری و ۱۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی است.

هیچ ویدئویی برای پردازش در فضای ابری آپلود نمی شود، بنابراین به شبکه عصبی در دستگاه (به نام Moment IQ) نیازمند بودند تا کارآمدی را افزایش دهند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  نحوه پاک کردن ۹ Internet Explorer از روی ویندوز ویستا و ۷

به طرق مختلف Clips تجسمی از آنچه گوگل به آن “طراحی حول محور انسان” می گوید به ما می دهد.کار کردن با آن لبخند رضایت را برروی لب های شما خواهد آورد.

Clips با استافده از الگوی شبکه های عصبی فیلم های خوب و بد را از هم تفکیک می کند.ویدیوهایی که تار شده باشند یا تصویر نامعلوم باشد،حذف می شوند.همچنین در ویدیوهای خود از فیلترهای بیش از حد نمی توانید استفاده کنید.

clips

تیم پشتیبانی Clips در ابتدا فقط تصاویر مدل هایی را که زیبا یا جالب در نظر می گرفت، نشان دادند.

در کنار درک عمق میدان، نورپردازی و قانون سوم، کارکنان Google فکر می کردند که شبکه قادر خواهد بود که چگونگی ایجاد یک کلیپ خوب را بدست آورد،ولی اینطور نبود.

برای کمک به جذاب کردن ظاهر ویدئویی و ساخت تصویری به یاد ماندنی در Clips، گوگل یک فیلمساز مستند، عکاس خبری و عکاس هنرهای زیبا استخدام کرد تا تصمیم بگیرند چه تصاویری را در کلیپ های آموزشی استفاده کنند.

به هرشکل باید منتظر بود و دید Clips چگونه مخاطبان خود را سورپرایز خواهد کرد.

هنوز هیچ تاریخ انتشاری وجود ندارد، اما هزینه تهیه آن ۲۵۰ دلار خواهد بود.

 

منبع : Extremetech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.