تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

SpaceX اولین ماهواره را برای گسترش پوشش پهن باند پرتاب کرد

0
امتیاز دهید

امروز صبح، SpaceX با موفقیت یک Falcon 9 را که میتواند در بلندمدت قابل توجه باشد، راه اندازی کرد.

ماموریت اصلی این بود که ماهواره پاز، ماهواره ای که Hisdesat به کار گرفته شده بود و در نظر گرفته شده برای مشاهدات زمین، در مدار قرار داده شود.دو ماهواره دیگر اولین ماهواره های پهنای باند SpaceX برای پروژه Starlink هستند.

Starlink، اگربه یاد نمی آورید، طرح SpaceX است برای ساختن یک شبکه از ماهواره های ارتباطی نسبتا کم هزینه.

طرح اولیه برای ۷٫۵۰۰ ماهواره؛طرح جدید برای راه اندازی ۱۲،۰۰۰٫از این تعداد، ۷،۵۱۸ ماهواره در مدار زمین بسیار کم (VLEO) نشسته است، در حالی که بقیه در یک مدار استاندارد زمین غیر ژئوسینرنگ استاندارد قرار می گیرند.

این شبکه ماهواره ای به ایستگاه های پایه زمین با استفاده از V باند متصل می شود که بین ۴۰ تا ۷۵ گیگاهرتز است.

دقیقا مشخص نیست که SpaceX  از کدام باند فرکانس آن استفاده می کند و این یک سوال مهمی است.

WaterAttenuation

درجه انحطاط با افزایش فرکانس افزایش می یابد، اما با نرخ خطی افزایش نمی یابد.اولین پرش ~ ۳۸GHz است، زمانی که ترکیب مولکولی آب است.بعدها، در ۶۰ گیگاهرتز، شاهد کاهش شدید درخشندگی هستیم، به این ترتیب ۹۸ درصد کل انرژی جذب می شود.

اگر گوگل فرکانس های بالاتر را هدف قرار دهد، محو شدن کمتر از یک مشکل است، هرچند که ۱۰-۲۰ درصد از آن به علت فرکانس هایی که شرکت تصمیم به اتخاذ انتخاب می کند، از دست خواهد رفت.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  حذف فلش کوچک از روی فایلهای Shortcut

این شرکت در حال حاضر هیچ معجزهی سریع توسعهی را تحسین نمیکند و متمرکز بر کسب مهارت فنی است که باید شبکه ای از ۱۲۰۰۰ ماهواره را که قادر به برقراری ارتباط با زمین و یکدیگر هستند، ایجاد کند.

من خوشحالم که شرکت های نوآورانه بر روی طرح ها و قابلیت ها را مشاهده می کنند، اما من از شبکه های ماهواره ای استفاده می کنم.

وقت آن است که زمان پینگ های ماهواره ای ۶۰۰-۸۰۰ مگابیت باشد و برخی از ISP های ماهواره ای به مقررات سخت افزاری ماهانه در دسترس هستند.

هنگامی که ماهواره در مدار قرار دارد، مشکل است که با خراب شدن تجهیزات آن مقابله شود.جایگزینی ساختمان ها و راه اندازی آنها طول می کشد، و دیگر ماهواره ها در مدار ممکن است یا ممکن است در همان مناطق جغرافیایی پوشش خوبی نداشته باشند.

ایلان ماسک فکر می کند که می تواند این تکنولوژی را به بازار عرضه کند و ماهواره های خود را در یک مدار به اندازه کافی کم کند تا زمان تأخیر را کاهش دهد.او تنها شرکتی نیست که بر روی این مشکل کار می کند.مدار VLEO می تواند شبکه ماهواره ای را به اندازه کافی نزدیک به زمین قرار دهد تا بیشترین شکاف بین اینترنت زمینی و اینترنت فضا را متوقف کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.